Aktualności

23.01.2023

Surowce do produkcji suplementów diety

Suplementy diety stają się coraz popularniejsze wśród osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie, wzbogacając swoją dietę w ważne składniki odżywcze. Zawierają one rozmaite m.in. witaminy, minerały, białka czy też ekstrakty z roślin i można kupić je w najróżniejszych formach, np. tabletek, kapsułek, proszków, a także płynów. Co ważne, produkcja suplementów diety wymaga odpowiednich surowców. Chcesz dowiedzieć się więcej o surowcach do produkcji suplementów? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

  1. Czym są surowce wykorzystywane do produkcji suplementów diety?
  2. Przykłady surowców stosowanych do produkcji suplementów diety
  3. Produkcja suplementów diety wyłącznie z certyfikowanych surowców

Czym są surowce wykorzystywane do produkcji suplementów diety?


Surowce do produkcji suplementów diety są to półprodukty o rozmaitych właściwościach oraz w zróżnicowanych postaciach. Wykorzystuje się je jako główne substancje czynne, a także jako dodatki, które mają na celu uzupełnić skład suplementu, by nadać mu odpowiednie działanie, smak czy strukturę.

Przykłady surowców stosowanych do produkcji suplementów diety


Surowce do produkcji kontraktowej suplementów diety mogą być zarówno pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Są to przede wszystkim ekstrakty z roślin, witaminy i minerały, aminokwasy, białka, a także wiele innych składników uznawanych za mające pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu, które są pożądane w codziennej, zdrowej diecie. Jedne z najpopularniejszych surowców wykorzystywanych do produkcji suplementów diety to bez wątpienia: magnez, żelazo, cynk, potas, selen, miód manuka, olej z czarnuszki, witamina D3, kwasy omega-3, witamina B6, witamina C, chlorofil, witamina K2, a także aloes. Surowce te są odpowiednio przetwarzane i formułowane w różnego rodzaju suplementy diety. Najpopularniejsze jest oczywiście tabletkowanie, a także kapsułkowanie (np. w kapsułki twarde czy kapsułki żelatynowe). Takie suplementy diety są następnie blistrowane lub pakowane do butelek.

Produkcja suplementów diety wyłącznie z certyfikowanych surowców


Firma Tantus zajmuje się ulepszaniem receptur oraz kompleksową produkcją suplementów diety wyłącznie z certyfikowanych i dobrze przebadanych surowców, pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nasi specjaliści wykorzystują je do tworzenia jakościowych receptur, które będą pozwalały na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów, dopasowanych do potrzeb zleceniodawcy. Aby zagwarantować, że proces ten przebiega poprawnie, stosujemy rygorystyczną kontrolę jakości. Zapewniamy także odpowiednią jakość produktu końcowego, w pełni zgodną z przyjętymi standardami, ponieważ bezpieczeństwo suplementów diety jest dla nas priorytetem.

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O DANYM ETAPIE PRODUKCJI SUPLEMENTU KLIKNIJ IKONĘ

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

    Oświadczam, iż zapoznałem/łam się z Klauzulą Informacyjną formularza kontaktowego