Aktualności

19.12.2022

Co to są kapsułki żelatynowe twarde? Zastosowanie, wytwarzanie, zalety i wady

Kapsułki są wykorzystywane na bardzo szeroką skalę w profesjonalnie poprowadzonym przemyśle suplementacyjnym. Istotne jest jednak to, aby zadbać o prawidłowy przebieg procesu kapsułkowania oraz dobranie optymalnych kapsułek. Aktualnie największą popularnością cieszą się kapsułki żelatynowe twarde. Co jednak o nich wiadomo, gdzie się je stosuje i jakie są ich najmocniejsze strony?


Spis treści:

 1. Kapsułki twarde – co to znaczy?
 2. Z czego robi się kapsułki twarde?
 3. Zalety i wady kapsułek twardych
 4. Kapsułki twarde – rozmiary
 5. Jak przyjmować kapsułki twarde?

Kapsułki twarde – co to znaczy?

Kapsułki twarde to nic innego, jak kapsułka składająca się z dwóch cylindrycznych elementów, zatrzaskujących się po wsunięciu jednego w drugi. Wypełnia się je substancjami w wersji płynnej oraz stałej.

Z czego robi się kapsułki twarde?

Kapsułka twarda składa się przede wszystkim z żelatyny, wody, glicerolu oraz substancji pomocniczych. Kapsułkowanie wcale nie jest łatwym procesem, dlatego kluczową rolę w tym wszystkim odgrywa to, aby zajął się tym renomowany i sprawdzony w działaniu producent suplementów diety.

Zalety i wady kapsułek twardych

Twarde kapsułki mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Do najmocniejszych stron można zaliczyć m.in.: szybkie rozpuszczanie kapsułki w żołądku oraz uwalnianie zawartości w około 3 minuty po przyjęciu. Kapsułki żelatynowe twarde nie zawsze można jednak rozgryzać. Robi się to jedynie wtedy, gdy wskazują na to zalecenia ze strony specjalisty lub informacje zawarte na ulotce. Biorąc pod lupę kapsułki twarde a tabletki, ta druga opcja jest niekiedy łatwiejsza w przyjmowaniu, ponieważ tabletki można swobodnie podzielić. 

Kapsułki twarde – rozmiary

Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. kapsułki dojelitowe twarde, ale na samym początku warto byłoby poznać dostępne rozmiary kapsułek żelatynowych twardych. Kapsułki mają rozmiary wahające się w granicach od 0,06 ml do 3,6 ml. W związku z tym niekiedy na pierwszy plan wysuwają się kapsułki żelatynowe twarde rozmiar 3. Co istotne kapsułki twarde puste można wypełniać:

 • proszkami,
 • granulatami,
 • drażetkami,
 • płynami,
 • pastami.

Jak widać kapsułki żelatynowe występują pod wieloma różnymi postaciami, dlatego wypadałoby zadbać o to, aby prawidłowo je dobrać, bazując wyłącznie na wiedzy i doświadczeniu fachowców. 

Jak przyjmować kapsułki twarde?

Kapsułka żelatynowa twarda jest dość łatwa do przyjmowania, ponieważ wystarczy dostosować się do wskazówek zawartych na ulotce (znajdującej się w opakowaniu). W większości przypadków kapsułkę połyka się w całości i popija się sporą ilością płynu. Za każdym razem produkcja tabletek oraz przyjmowanie kapsułek muszą być w pełni przemyślane i skonsultowane ze specjalistami. Dzięki temu można sobie również pozwolić na profesjonalnie przeprowadzone blistrowanie, tak aby twarde kapsułki żelatynowe cechowały się zamierzonym efektem wizualnym i funkcjonalnym oraz były zabezpieczone przed światłem słonecznym i powietrzem. 

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O DANYM ETAPIE PRODUKCJI SUPLEMENTU KLIKNIJ IKONĘ

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

  Oświadczam, iż zapoznałem/łam się z Klauzulą Informacyjną formularza kontaktowego