Aktualności

05.07.2018

Jak działają nutrikosmetyki?

Zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci uzależniony jest głównie od ilości witamin i składników odżywczych, jakie organizmowi dostarczane są w codziennej diecie. Chcąc wyglądać pięknie i czuć się zdrowo, warto dowiedzieć się zatem, jakie składniki mineralne potrzebne są dla zachowania młodego i witalnego wyglądu. Jak komponować dietę i co powinno się w niej znaleźć, aby kompleksowo zadbać o organizm, a także jak uzupełniać niedobory witaminowe, jeśli codzienna dieta nie wystarcza do pokrycia potrzeb naszego organizmu?

Spis treści:

  1. Składniki dla zdrowego wyglądu – co jeść, aby wyglądać pięknie i młodo?
  2. Jak wybrać skuteczne i bezpieczne nutrikosmetyki?

Składniki dla zdrowego wyglądu – co jeść, aby wyglądać pięknie i młodo?

Oczywistym jest, że piękna cera uzależniona jest nie tylko od stosowanych kosmetyków czy uwarunkowań genetycznych i podatności na powstanie potencjalnych niedoskonałości. Żeby wyglądać młodo, musi być odpowiednio odżywiona. Głównymi składnikami, będącymi gwarantem zadbanej cery są przeciwutleniacze, które spowalniają proces starzenia się skóry. Wśród nich wymienić należy witaminę E, C, A oraz D, a także kwas hialuronowy. Dla estetyki cery istotny okazuje się także beta-karoten, który sprzyja aktywowaniu melaniny i poprawia koloryt skóry.

Chcąc zadbać o włosy oraz paznokcie, należy w swojej codziennej diecie uwzględnić pokarmy, bogate w selen, cynk, krzem, żelazo oraz witaminy z grupy B. Składniki te zapewnią zdrowie skóry głowy i odporność włosów oraz paznokci na uszkodzenia. Włosy będą mocne i lśniące, a paznokcie nie będą się rozdwajać i łamać.

Warto zaznaczyć, że wszelkie obowiązujące zalecenia podkreślają konieczność wdrożenia zdrowej, a więc zbilansowanej i zróżnicowanej diety, której zadaniem jest dostarczenie organizmowi kompleksowej podaży wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. W praktyce jest to jednak trudne, gdyż codzienne obowiązki, prędkość życia i obciążenia, jakim poddawany jest organizm powodują, że jego zapotrzebowanie rośnie i dieta może okazać się niewystarczająca. W takiej sytuacji pomocne okazują się suplementy diety, wśród których na szczególną uwagę zasługują nutrikosmetyki.

Jak wybrać skuteczne i bezpieczne nutrikosmetyki?

Wszelkie dostępne w sprzedaży kontraktowo produkowane suplementy diety, w tym również nutrikosmetyki, zaopatrzone są w szczegółowy opis działania, skład oraz zalecany sposób przyjmowania. Właśnie na tych informacjach należy bazować, chcąc dobrać idealny preparat, zgodny z konkretnymi potrzebami. Należy zatem zwracać uwagę na skład oraz procentową ilością wartości mineralnych, jaką zapewnia dany nutrikosmetyk.

Istotne są również – co oczywiste – witaminy i składniki odżywcze, jakie ma dostarczyć dany nutrikosmetyk naszemu organizmowi. Najczęściej te suplementy diety zawierają substancje, dedykowane urodzie oraz odbudowie włosów, skóry i paznokci, a więc wspomniane powyżej witaminy, których korzystne działanie na wygląd jest potwierdzone. Uzupełniane są one często ekstraktami z owoców i ziół, które wspomagają skuteczność tych preparatów. Należy pamiętać, że pozytywne rezultaty stosowania nutrikosmetyków zauważalne są po minimum kilku tygodniach ich przyjmowania. Stosowanie suplementów diety powinno być wdrażane jako wspomaganie zdrowego trybu życia i codziennej, odpowiednio zbilansowanej diety.

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O DANYM ETAPIE PRODUKCJI SUPLEMENTU KLIKNIJ IKONĘ

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

    Oświadczam, iż zapoznałem/łam się z Klauzulą Informacyjną formularza kontaktowego