Aktualności

14.08.2019

Dbamy o ekologię i zrównoważony rozwój

Montaż rozległej instalacji złożonej ze 143 paneli fotowoltaicznych, rygorystyczna segregacja odpadów, zamknięty obieg wody do chłodzenia maszyn to tylko niektóre z dowodów na to, że Tantus jest firmą przyjazną środowisku, która dba o ekologię. 

Z dumą oznajmiamy, iż posiadamy i wdrażamy coraz to nowsze rozwiązania proekologiczne do naszych zakładów, wychodząc tym samym naprzeciw problemom, z jakimi boryka się nasze środowisko naturalne.

W styczniu 2019 r. zamontowaliśmy na dachach budynków naszych zakładów produkcji suplementów diety rozległą instalację złożoną ze 143 paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu rozwiązaniu przewidywana redukcja CO2 emitowanego do atmosfery przez naszą firmę zmniejszy się o ponad 33 tysiące kilogramów rocznie. Skala redukcji wydostawania się tego gazu do atmosfery jest równoważna z ilością dwutlenku węgla, który mógłby powstać ze spalenia ponad 14 tysięcy litrów benzyny.

dyplom-firma-przyjazna-srodowisku

Pozyskiwanie energii z paneli słonecznych na potrzeby naszej działalności to jeszcze nie wszystko. Od lat wdrażamy w Tantus inne rozwiązania ekologiczne. W naszej firmie obowiązuje rygorystyczna segregacja odpadów. Korzystamy z zamkniętego obiegu wody do chłodzenia maszyn. Mamy doświadczenie w produkcji suplementów diety o statusie BIO, vegan i gluten free.

Promujemy również ekologiczne zachowania wśród naszych pracowników. Ograniczamy zużycie plastikowych butelek poprzez stosowanie filtrów do wody pitnej zimnej i ciepłej. Na terenie zakładów wyznaczyliśmy miejsca postojowe dla rowerów, które cieszą się popularnością wśród naszych pracowników.

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O DANYM ETAPIE PRODUKCJI SUPLEMENTU KLIKNIJ IKONĘ

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

    Oświadczam, iż zapoznałem/łam się z Klauzulą Informacyjną formularza kontaktowego