Aktualności

20.11.2018

Certyfikat ISO 22000:2005

Z ogromną satysfakcją informujemy, że uzyskaliśmy certyfikat ISO 22000:2005, który jest gwarancją zapewnienia jakości produktów.

 

W dniach 9-10.10.2018r. przedsiębiorstwo Tantus Sp. z o.o. przeszło audyt certyfikujący z wynikiem pozytywnym w zakresie produkcji i konfekcjonowania suplementów diety i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Oceny zgodności systemu zarządzania dokonywała renomowana oraz akredytowana jednostka TÜV Rheinland.

Z dumą możemy zakomunikować, iż firma Tantus Sp. z o.o. wdrożyła, utrzymuje oraz certyfikowała system zarządzania jakością według normy ISO 22000:2005.

 

 

Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) rozpoczęła swoją działalność, w 1947 roku. Jest to organizacja pozarządowa, która zrzesza około 160 członków z całego świata, w tym Polski Komitet Normalizacyjny. Każda organizacja członkowska ma prawo wnieść projekt nowej normy lub też złożyć poprawki do już istniejącej. Dokument może uzyskać status oficjalnej normy gdy 75% członków komitetu głównego zaopiniuje go pozytywnie. Tak złożona struktura powoduje, że Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna cieszy się dużym szacunkiem na świecie, a normy wydawane przez nią są gwarantem spełnienia najwyższych standardów.

We wrześniu 2005 roku, oficjalnie została opublikowana norma ISO 22000:2005 System zarządzania bezpieczeństwem żywności, której wdrożenie, utrzymanie i certyfikacja przez prestiżową i akredytowaną jednostkę gwarantuje najwyższą jakość oferowanych produktów. Norma specyfikuje wymagania dla wszystkich organizacji w łańcuchu dostaw żywności tj. od producentów pasz, dostawców usług, transport, usług magazynowych po producentów żywności. Jest ona gwarantem zapewnienia jakości na każdym szczeblu w taki sposób, aby konsument finalny miał pewność, iż oferowany produkt jest w pełni bezpieczny oraz spełnia najbardziej zaostrzone normy jakości.

Według oficjalnej strony ISO:

 

Najbardziej popularną normą ISO jest ISO 9001, gdzie w 2017 roku na świecie zarejestrowano aż 1 058 504 aktywnych certyfikatów, w tym 11 846 w Polsce. Informacja ta pokazuje nam, że firmy chętnie przystępują do certyfikacji według norm ISO.

W 2017 roku zostało wydanych 32 722 certyfikatów ISO 22000 na całym świecie, w tym 561 w samej Polsce. Taka rozbieżność aktywnych certyfikatów pokazuje trudność w uzyskaniu przez przedsiębiorstwa łańcucha żywieniowego certyfikatu ISO 22000. Tym bardziej jesteśmy dumni, że taki certyfikat uzyskaliśmy.

Aby dowiedzieć się więcej o danym etapie kliknij ikonę

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez TANTUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Grunwaldzka 39A, 05-800 Pruszków, NIP: 534-235-44-71 w celu obsługi mojego zapytania. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu obsługi zapytania. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.